#MinčiųMalūnai #PalaikykVienuoliktokus | pragiedres.lt
Vakar vyko antrasis tarpinis (Matematikos B) patikrinimas mūsų vienuoliktokams, kuris ne tik kad neįnešė ramybės patikrinimo dalyviams, bet dar labiau nei fizikos užduotys, kelia dar rimtesnes diskusijas švietimo bendruomenės gretose…
#Liūdna #Gėda #Pikta… Tų emocijų labai daug, nes jas skatina įsisenėjusios švietimo bėdos: negirdėjimas, nesusikalbėjimas, nenorėjimas ir pan. Nuoširdžiai pritariu, kad diskutuoti turime daug ir garsiai, bet šiuo metu kviečiu nepamiršti ir tų, kuriems mūsų paramos ir dėmesio dabar reikia labiausiai.
Stresas, nerimas, žlugę lūkesčiai… Kaip su tuo tvarkytis? Kaip nenusivilti savimi ir aplinka? Ką daryti, jei palūžau? Į visus šiuos klausimus būtina rasti atsakymus! Priminkime vienuoliktokams mokyklose dirbančių specialistų, jaunimo pagalbos linijų kontaktus, naudingas internetines svetaines (kaip pvz. pagalbasau.lt). Duos Dievas – neprireiks, bet pats žinojimas, kad pagalba visuomet egzistuoja, kad visos nesėkmės yra įveikiamos, kad jie tikrai mums rūpi – labai svarbus. Nepalikime jaunų žmonių vienų baimėje ir nusivylime.
Būtinai mokiniams priminkime, kad dar tikrai ne viskas prarasta! Kad po šiuo metu vyksiančių diskusijų kažkokie sprendimai bus padaryti. O jei ne – tarpinius patikrinimus dar bus galima perlaikyti ir kitais metais. Taip, sutinku, kad tai – papildoma įtampa, bet šiuo metu įžvelgti GALIMYBĘ, o ne tik NUSIVYLIMĄ yra labai svarbu. Viltis, kokia ji bebūtų, visuomet yra geriau.
Nerimaujama, kad žlugo turimas karjeros planas? Jei yra planas A, visuomet bus ir planas B! Priminkite savo mokiniams, kad egzistuoja karjeros specialistai. Nukreipkite juos konsultacijai.
Palaikykime ir vienuoliktokų mokytojus. Juk jie tikrai ne mažiau kankinasi dėl to, kas nutiko. Todėl ir mokinių, kolegų padrąsinimas,
palaikymas, šypsena ar išvirtas kavos puodelis yra labai svarbus. Tai padės #GražintiSavivertę kolegai, Mokytojui.
Nepamirškime ir mokinių tėvų. Kartu su mokinio šeima aptarkime tai, kurlink turime judėti ir toliau nuosekliai dirbkime. Koncentruokimės į tai, kas dar bus, o ne į tai, kas jau praėjo. Tradicinė darbinė rutina mažina įtampą.
Ir ne. Nepamirškime to, kas įvyko. Diskutuokime. Nagrinėkime. Aiškinkimės. Tiek, kiek reikės. Kad tik tokių nesusipratimų ateityje būtų išvengta.